Lymfatická reflexní masáž

Stručné informace:

Pracuje na obraze lymfatického systému na chodidle a jeho pfosce a nártech, čímž se stimuluje, zprůchodňuje a čistí lymfatický systém. Tato metoda upravuje rovnováhu v hormonálním systému, pomáhá při alergiích, autoimunitních onemocněních, pooperačních stavech, otocích, zánětlivých onemocnění, nespavosti, neurózách a depresích.
Výrazně podporuje detoxikaci organismu.
Tuto techniku je vhodné, zejména u chronických stavů, provádět v terapii minimálně 3x za sebou, s odstupem maximálně jednoho až dvou týdnů.


Lymfatický systém zabezpečuje odvod škodlivin, jež se vyskytují v našem těle. Zabezpečuje také obranyschopnost organismu, produkuje imunitní látky.
Lymfa je tekutina, která se podobá krvi. Její hlavní funkcí je dodávat živiny a odstraňovat odpadní látky. Proudí lymfatickým systémem a je předána do odkysličené krve.
Aby lymfa dobře pracovala, musí být v pohybu, tzn. že člověk potřebuje neustále optimální pohyb. Jinak svalstvo ochabuje a lymfa málo obíhá.

Podstata lymfatické masáže

Je známé, že buňky stejného složení vytvářejí tkáně, které se skládají v orgány, jež zabezpečují chod živého organismu, tedy i těla.
Náš organismus je tvořen z 60 - 70% tekutinou. Ta je obsažena v buňkách, dále koluje v cévách a také se nachází v mezibuněčném prostoru, kde probíhá výměna mezi tím, co buňka nepotřebuje.
Metabolismus má řadu odpadních produktů, které se různým způsobem likvidují. Menší část likvidace si provádí buňka sama, značnou část odvádí žilní systém a významnou úlohu zde hraje i lymfatický systém (tj. systém speciálních - mízních cév a orgánů), který začíná v mezibuněčném prostoru, kde mezibuněčná tekutina (neboli míza či lymf), je odváděna do lymfatických cév.
Do průběhu těchto cév jsou vloženy lymfatické uzliny, které filtrují protékání lymfu - uzliny, tedy hrají důležitou roli při likvidaci škodlivin, jež se v našem těle vyskytují.

Lymfatický systém také zabezpečuje obranyschopnost našeho organismu, produkuje imunitní látky. Lymfa je tekutina, která se podobá krvi, z ní vzniká a do které se taky vrací. Jejich hlavní funkcí je dodávat živiny a odstraňovat odpadní látky.
Proudí lymfatickým systémem a je předávána do odkysličené žilní krve. Aby lymfa dobře pracovala, musí být v pohybu, tzn. že člověk potřebuje neustále optimální pohyb.
Jinak svalstvo ochabuje a lymfa málo obíhá, odvádění škodlivin z těla je pomalejší.

Zlepšení proudění lymfy pomáhá lymfodrenáž, speciálně prováděná masáž.

Bývá také označována jako kosmetická masáž. Má určitá pravidla, musí respektovat systém lymfatických uzlin, zásady toku lymfy a tlakové poměry vůči tkání.
Nemůže se provádět hluboká masáž, která se používá u svalů. Zde je tlak daleko menší a mechanika odlišná.

Lymfodrenáž je vhodná pro každého člověka, na cokoliv, např. navozuje příjemný pocit uvolnění. Prosazuje se v léčbě řady otoků, aby však lymfodrenáž měla pozitivní výsledky u pacienta, je třeba dostatek pohybu, dodržovat správnou životosprávu, pitný režim, psychiku, napětí vegetativního nervstva.
Optimální kombinaci všech těchto faktorů přinese lymfodrenáž vynikající výsledky.

Lymfatická drenáž nohou

Masáž pomocí tlakových vln je skutečným dobrodiním pro nohy a ruce. Příjemným způsobem podporuje odvodnění a pročištění. Osvědčil se díky svým vynikajícím účinkům při celulitidě a potížích s bolavými a oteklými nohami.
Masáž tlakovými vlnami je velmi příjemnou a pohodlnou metodou, která bez fyzické námahy aktivuje lymfatický systém. Po masáži se nohy i ruce cítí ihned o mnoho lehčí. Jsou výborně prokrveny.

Pedikúra a masáže:
(Irena Sebesta)
Pondělí - pátek
8 - 18 hod.
Kontakt:
Nádražní 35,
Mohelnice (okres Šumperk)
Mobil:
737 177 969
E-mail:
n.irenka@seznam.cz
© Majitelem webu je Irena Sebesta, 2022.